dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

poniedziałek, 28 listopada 2011

Grusza 'Klapsa'


Grusza 'Klapsa''Klapsa' jest jedną z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych odmian grusz w naszym kraju. Inną nazwą tej odmiany gruszy jest 'Faworytka'.

'Klapsa' owocuje dość późno (koniec sierpnia), ale za to obficie. Owoce są duże (około 200 g), bardzo smaczne, soczyste. Ich skórka jest zielonkawożółta, niekiedy pokryta czerwonkawym rumieńcem.


Warto dodać, że owoce po zbiorze mogą być długo przechowywane. Nadają się nie tylko do bezpośredniego spożycia, ale i na przetwory,susz, soki, jako dodatki do ciast i deserów itp.

Odmiana gruszy 'Klapsa' powinna zajmować w ogrodzie miejsce jasne, słoneczne, osłonięte od wiatru. Podstawą pielęgnacji jest jej przycinanie wiosną, które nie może być zbyt mocne. Sadząc gruszę w ogrodzie, prócz odpowiedniego miejsca powinniśmy pamiętać także, by jej gleba była przepuszczalna, żyzna, lekko kwaśna.

W przypadku gruszy 'Faworytki' należy od czasu do czasu sprawdzić czy nie jest ona atakowana przez choroby roślin (rdzę gruszy), szkodniki. Ważna jest nasza szybka reakcja (zastosowanie oprysków chemicznych). Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz