dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

czwartek, 1 grudnia 2011

Grusza 'Konferencja'


Grusza 'Konferencja'


'Konferencja' swoją popularność zawdzięcza łatwości w uprawie oraz niewielkim wymaganiom, dzięki czemu mogą sprawić sobie ją na działkę nawet amatorzy. Doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów. Dorasta bowiem do 4-5 metrów wysokości. 
 

Odmiana gruszy 'Konferencja' stosunkowo wcześnie zaczyna owocować (3 rok po posadzeniu). Gruszki są całkiem spore (ok. 180 g). Mają zieloną skórkę, z delikatnym rumieńcem. Uchodzą za bardzo
smaczne i co najważniejsze po zbiorze (pod koniec września) można je bardzo długo przechowywać - nawet przez 6 tygodni. Nadają się na różnego rodzaju przetwory (dżemy), kompoty, soki, jako dodatek do deserów, lodów, ciast itp. Przede wszystkim jednak polecane są do bezpośredniego spożycia.

Grusza 'Konferencja' w ogrodzie potrzebuje miejsca słonecznego, gleby żyznej, lekko kwaśnej, przepuszczalnej. Podstawą pielęgnacji jest przycinanie, podlewanie, opryskiwanie. Ponadto trzeba ją co jakiś czas doglądać, bo narażona jest na ataki szkodników i choroby roślin, drzew owocowych.


Ogrodnicy decydują się na zakup
tej odmiany gruszy także z uwagi na jej wysoką mrozoodporność. Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz