dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

czwartek, 24 listopada 2011

Śliwa 'Węgierka'

 
Śliwa 'Węgierka'


 Najbardziej popularna odmiana śliwy, którą znają nawet najmniejsze dzieci. Cieszy się ogromną popularnością z uwagi na smaczne owoce, które w ogromnej ilości występują na drzewie. Tym samym choć zaczyna owocować dość późno (4-5 rok po posadzeniu), później plony są bardzo obfite (co roku).

'Węgierka'
ma owoce niewielkich rozmiarów, których miąższ jest słodki, dobrze odchodzi od pestki. Zbiera się je w połowie września. Nadają się nie tylko do bezpośredniego spożycia (choć wiadomo, że najlepiej smakują zerwane prosto z drzewa), ale i na mrożonki, jako dodatek do ciast, deserów, wyrobu powideł itp.

Śliwa 'Węgierka'
powinna zajmować w ogrodzie miejsce słoneczne, jasne, najlepiej osłonięte od wiatru. Należy posadzić ją w glebie piaszczysto-gliniastej, przepuszczalnej, wilgotnej jednakże nie podmokłej.

Niestety
'Węgierka' jest średnio mrozoodporna, wrażliwa na wiosenne przymrozki, do tego także narażona na ataki szkodników i choroby roślin (drzew owocowych). Tym samym jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest stałe jej obserwowanie oraz opryskiwanie. Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz