dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

wtorek, 13 grudnia 2011

Grusza 'Red Faworytka'

Grusza 'Red Faworytka'


 Odmiana gruszy o nazwie 'Red Faworytka' charakteryzuje się owocami, których skórka ma kolor czerwony. Rośnie dość szybko, dorasta jednakże do 5 metrów wysokości. 

'Red Faworytka' zaczyna owocować dość późno, chociaż plonuje dość obficie, gruszki są średniej wielkości (do 180g). W smaku są bardzo smaczne. Ich miąższ jest soczysty, masłowy. Nie można mówić o konkretnej dacie zbioru bowiem owoce dojrzewają w różnych odstępach czasu, jednakże dopiero w połowie sierpnia. Niestety nie nadają się do długiego przechowywania (zazwyczaj około 2 tygodni).

Rzadko używa się ich w przetwórstwie, najlepiej smakują spożywane prosto z drzewa.


W ogrodzie 'Red Faworytka' powinna zajmować miejsce słoneczne, jasne, osłonięte od wiatru. Najlepiej jeśli gleba będzie żyzna, przepuszczalna, lekko kwaśna. Podstawą pielęgnacji jest wiosenne przycinanie, bielenie, opryskiwanie (jest wrażliwa na parcha). Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo ciekawy blog, dodaję do obserwowanych i zapraszam na mojego: www.7kwiatow.blogspot.com/ pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też dodałam do obserwowanych Bardzo ciekawy blog o roślinach lubię takie blogi dlatego założyłam swój blog o roślinach doniczkowych http://wszystooroslinach.blogspot.com/2012/03/zywe-kamienie-sukulent-do-dekoracji.html

    OdpowiedzUsuń